חיפוש מורים פרטיים

 

תלמידים והורים, מחפשים מורה פרטי ?

מורה, מעוניין ללמד שיעורים פרטיים ?

לימודים חשובים לכם? לא צריך להמתין שמצב הלימודים ידרדר. לא מצאתם מודעה של מורים פרטיים מתאימים? הנכם מוזמנים לרשום מודעה חינם על חיפוש מורה פרטי.

מחפשים עבודה? מורים פרטיים מוזמנים לרשום מודעה חינם תוך ציון מקצועות הלימוד בהם מתמחים, אזורים בארץ בהם יכולים ללמד, המלצות ועוד פרטים נוספים.

 
בגרות באנגלית

לימודים לקראת הבגרות באנגלית הם בעלי חשיבות עליונה. ללא אנגלית עם ציון טוב ומעלה לא תוכלו להתקבל ללימודים בהמשך. בבית הספר הלימודים מתקיימים בכיתות גדולות שבהן לומדים יחד תלמידים ברמות שונות.
כדי להצליח בבגרות צריך ללמוד בקבוצה קטנה של לא יותר מ- 5 תלמידים בעלי רמה פחות או יותר אחידה. רצוי שהלימוד יעשה על ידי מורה שאוהב ללמד, בעל שליטה מוחלטת בשפה ורצוי שהאנגלית תהיה שפת אם שלו. חשוב ביותר שבמהלך השיעורים לא תאמר אף מילה בעברית, גם לא ההסברים והפרושים. חשוב שהתלמיד יחפש בעצמו את הפרוש במילון כדי שמיומנות זו תהפוך אצלו לטבע שני. לימוד שפה בדרך חווייתית גם הוא חשוב למשל דרך שירים ושיחה בנושאים שמעניינים את הנוער. בשיעור פרטי יקבל התלמיד את הכלים להתמודדות עם טקסטים שונים ואת יסודות הדקדוק החשובים כל כך להצלחה.

 

 
 

 
בגרות בהיסטוריה

לימודים בתחום ההיסטוריה יכולים להיות מעניינים ביותר, צריך מורה עם אהבת המקצוע ויכולת סיפורית מעולה. אם אתה תלמיד תיכון שהיסטוריה ממש לא מעניינת אותו אבל אתה צריך ללמוד לבגרות, רצוי שתמצא מורה עם המיומנויות הנ"ל.
את ההכנה לבגרות כדאי לעשות לפי מבחנים משנים קודמות. כדאי להתארגן 2 -4 תלמידים יחד וכך להוזיל את עלות השיעורים הפרטיים.
את הלימוד הנוסף מעבר לשיעורים בכיתה כדאי להתחיל חודשיים לפני הבגרות. ולקחת בהתחלה שיעור אחד בשבוע ולקראת המבחן לתגבר את מספר השיעורים.
אשרות נוספת של תגבור הלימודים בהיסטוריה היא באתר האינטרנט של משרד החינוך. אמנם זו אפשרות זולה, אבל אם אין מוטיבציה, הלימודים בצורה זו מועדים מראש לכישלון.
כאן באתר תוכלו למצוא מורים פרטיים לכל מקצוע. מורים מוסמכים, מרצים באוניברסיטה וסטודנטים בכל אזור בארץ.

 
 
 
מאמרים וכתבות על חינוך, לימודים, שיעורים פרטיים ועוד
 
שיעורים פרטיים
יש ילדים שצריכים שעורים פרטיים כדי לעמוד בקצב הלימודים. רובם צריכים שיעורים פרטיים רק במקצוע אחד או שניים. בדרך כלל בחשבון ואנגלית. יש ילדים שצריכים מורה פרטי שיעזור להם לאורך כל השנה להתמודד עם שיעורי הבית. קשה להם להתארגן לבד ולהכין לבד את כל המטלות. כיום, ברוב המשפחות שני ההורים עובדים שעות ארוכות. הילדים צריכים להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה כדי להכין את השיעורים. לא מספיק שאבא או אמא מתקשרים ושואלים: "האם הכנת שיעורים?", הם צריכים מבוגר שיעזור להם מקרוב. הרבה פעמים אם תשאלו ילד ממוצע ציונים בכיתה ג', מה הנושא שלמד היום במולדת, הוא ידע לספר בע"פ בצורה טובה למדיי.. אבל כשהוא יצטרך לכתוב על כך הוא ילך לאיבוד.

יש תלמידים שצריכים שיעורים פרטיים בעיקר לפני מבחנים. אבל בדרך כלל שניים שלושה שיעורים פרטיים לא יעשו את העבודה. ברוב המקרים הילדים זקוקים לפחות לשיעור פרטי אחד בשבוע במקצוע שבו הם מתקשים לאורך כל השנה. הצורך במורה פרטי לפני מבחנים בלבד, אופיינית בדרך כלל לתלמידי ביה"ס התיכון לפני הבגרויות. וגם כאן לתלמידים טובים בדרך כלל.טיפים לבחירת מורים פרטיים
זאת שאלה ששואלים את עצמם הורים רבים שזקוקים לשיעורים פרטיים. ראשית שאלו את עצמכם מספר שאלות:
האם לילד שלי יש בעיה ביותר ממקצוע אחד?
האם הבעיה התעוררה לאחרונה או שהיא קיימת מאז שהתחיל ללמוד?
האם יש לילד שלי רצון להצליח בלימודים?
האם צריך לחזק לו את המוטיבציה?
האם הוא בכלל מעוניין ללמוד עם מורה פרטי?

אחרי שעניתם לעצמכם תשובות בכנות גמורה תיגשו להתייעץ עם המחנכת ויועצת ביה"ס. תשמעו מה להן יש להגיד על בחירת מורה פרטית.יתרונות הלימודים עם מורה פרטי
שיעור פרטי עם מורה מנוסה שווה ל- 10 שעות לימוד בבית הספר. כמובן שצריכה להיות "כימיה" בין המורה לתלמיד. חשוב שבשיעורים הראשונים אחד ההורים יהיה נוכח בבית בעת השיעור ויראה את הגישה של המורה ואיך הילד מגיב. חשוב שתשאלו את בנכם או בתכם בתום שניים שלושה שיעורים איך הם מרגישים עם המורה. לחיבור בין הילד למורה הפרטית יש חשיבות עליונה בהצלחת תהליך הלמידה. לא פעם הילדים לומדים טוב "בשביל המורה". שאהובה עליהם.

מורה פרטי, שבא לביתו של התלמיד, יושב איתו ומדבר עם הילד או הילדה גם מעבר לחומר הלימוד, מוסיף לילד הרגשה טובה וביטחון עצמי שאיתם הוא מגיע לבית הספר.
התוצאה –  תלמיד רגוע, שמשתתף בשיעורים ולא נשאר לו זמן להפריע.
שיעור פרטי מקדם את הילד לפי הקצב שלו ולפי צרכיו. אם יש צורך להתעכב עוד קצת על נושא מסוים אין בעיה. מורה פרטית מנוסה תדע בדיוק לאבחן את הצרכים והתלמיד יוכל להגיד חופשי  "אני לא מבין" מבלי להתבייש בפני חבריו.

מורה פרטית מנוסה תדע להבחין אם הילד באמת הפנים את החומר. לפעמים הילדים אומרים "הבנתי" אבל רואים בעיניים שלהם, במבט האטום, שהם לא הבינו כלום. אם יש צורך מורה פרטית תפשט דברים. הדבר בולט במיוחד במתמטיקה. לפעמים שיטת לימוד אחת לא מתאימה ולא יעזרו אלף הסברים, הילד לא יבין. רק החלפת השיטה המחשה וסבלנות יעזרו. הבעיה ניכרת במיוחד כשמגיעים ללימוד החילוק והשברים.מערכת החינוך בישראל
מצב מערכת החינוך במדינת ישראל במשבר. הדעה הרווחת  שבעיית התקציב היא הגורם המרכזי למשבר. נכון, שיש מחסור בתקציבים ושכר המורה נמוך אך הגורם מספר אחת לתוצאות הנמוכות שמקבלים תלמידי ישראל במבחנים בינלאומיים היא חלוקה לא נכונה של התקציב הקיים והיחס של המערכת למורים ולתלמידים. בעיה נוספת וחמורה לא פחות היא יחס הורי התלמידים למערכת.
הבעיה המרכזית במערכת החינוך, הצפיפות ברוב הכיתות בארץ. המורה הטוב ביותר והסובלני ביותר לא יכול לתת יחס אישי לכל תלמיד ולעקוב באופן צמוד אחר התקדמות או נסיגה של תלמיד אם יש בכיתה 38 -40 תלמידים. בעיה נוספת האיסור לחלק את התלמידים לפי רמות בשיעורי אנגלית ומתמטיקה (שיטת ההקבצות). לכן התלמידים החלשים לא עומדים בקצב ואז נופלים עוד יותר, הדימוי העצמי שלהם נפגע ורמת האלימות עולה. מצד שני יש את התלמידים החזקים שפשוט משתעממים וגם הם מחפשים להם תעסוקות שונות ומשונות שגם הן נגררות לאלימות. הבעיה פחות בולטת בכיתות הנמוכות. שם גם הפערים קטנים יותר בהישגים.

הבעיה מתחילה להיות דומיננטית מכיתה ה' ומעלה. בכיתות ה'. אחת הסיבות לירידה היא צמצום שעות ההוראה, ביטול שיעורי מלאכה, מוסיקה, ציור וצמצום שיעורי הספורט. מאחר שתקציב החינוך קוצץ ומספר שעות הלימוד קוצצו היה צריך לוותר על משהו. ברור שלא יוותרו על חשבון, עברית, אנגלית ותנ"ך. התוצאה שילד שלא מבריק במקצועות עיוניים, לא מוצא את עצמו ואין לו במה להצטיין ולקבל מילה טובה וציון טוב במשהו. כך מתחילה הנפילה התלמיד מאבד את הביטחון  העצמי ובית הספר מפסיק להיות מקום שהולכים אליו ברצון ובשמחה. תשאלו ילדים בגיל 11 12 רבים יגידו לכם שבבית הספר הם אוהבים רק את ההפסקות. בגילים הצעירים יותר הילדים אוהבים את בית הספר ואת לימודים. לאחרונה נכנסה תוכנית "אופק" לבתי הספר היסודיים. התוכנית מבטיחה שלמורים יהיה זמן לתת לתלמידים החלשים  שיעורים פרטיים  ויחס אישי שיקדם את התלמידים החלשים, יעניק להם את הביטחון העצמי וישפר את הדימוי העצמי. כתוצאה מכך, מקווים שרמת האלימות תרד ורמת התלמידים תעלה.